LAJMI I FUNDIT:

Mosha kur femrat i shijojnë më shumë marrëdhëniet intime

Mosha kur femrat i shijojnë më shumë marrëdhëniet intime
(Foto: Pexels)

Hulumtimi i publikuar në revistën Personality and Individual Differences përcaktoi se në cilën moshë femrat gëzojnë më shumë marrëdhëniet intime dhe pse.

Në hulumtim morën pjesë 827 ferma të përfshira në tri grupe. Në të parin ishin me fertilitet të lartë të moshës 18 deri në 26 vjeçe, në të dytin ato me fertilitet më të ulët të moshës 27 deri në 45 vjeçe dhe në të tretën femrat që ishin në menopauzë nga mosha 46 vjeç e lart.

Bazuar në përgjigjet e tyre në sondazh, studiuesit zbuluan se femrat e moshës 27 deri në 45 vjeçe e shijojnë më shumë seksin. Ato kanë një dëshirë të shtuar seksuale si përgjigje ndaj zvogëlimit të fertilitetit dhe fantazive të shpeshta seksuale, një jetë seksuale aktive dhe gatishmëri për të bërë seks të rastësishëm.


Një teknikë për orgazma të shumëfishta që pakkush e di: Gjithmonë do të dëshironi më shumë, më shumë, dhe më shumë...
Lexo po ashtu Një teknikë për orgazma të shumëfishta që pakkush e di: Gjithmonë do të dëshironi më shumë, më shumë, dhe më shumë...

Doktoresha Judith Easton deklaroi se rezultatet e hulumtimit të tyre tregojnë se femrat nuk duhet të “mashtrohen” nga dëshira për pasardhës në mënyrë që të përjetojnë një kulm seksual.

“Rezultatet tona tregojnë se nuk ka asgjë të veçantë në të tridhjetat, por që këto sjellje reflektohen te të gjitha femrat që përjetojnë rënie të fertilitetit. Mund të jetë më e vështirë të mbetesh shtatzënë pas moshës 35 vjeçare, por hulumtimet tregojnë se femrat do të jenë të motivuara deri në menopauzë”, është shprehur ajo. /Telegrafi/

Për t’iu shmangur: Katër lloje seksi të keq!
Lexo po ashtu Për t’iu shmangur: Katër lloje seksi të keq!

Në trend Femra

Më shumë
Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmija juaj
Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Moda
Kush do ta kishte menduar: Ja sa kohë u duhet femrave që të mërziten nga seksi me të njëjtin mashkull

Kush do ta kishte menduar: Ja sa kohë u duhet femrave që të mërziten nga seksi me të njëjtin mashkull

Në çift
Truku gjenial, mësoni nëse xhinset ju bien 'tamam' pa i provuar fare

Truku gjenial, mësoni nëse xhinset ju bien 'tamam' pa i provuar fare

Keshilla Modë
Metoda me lugë për aplikimin e hijes, jep rezultatin që ju dëshironi

Metoda me lugë për aplikimin e hijes, jep rezultatin që ju dëshironi

Femra
Mos e vishni bluzën në këtë mënyrë, transformojeni shpejt me vetëm një llastik flokësh

Mos e vishni bluzën në këtë mënyrë, transformojeni shpejt me vetëm një llastik flokësh

Femra
Kalo në kategori