LAJMI I FUNDIT:

Mosekzekutimi i pagave për mësimdhënësit, Tahiri i AAK-së e quan hakmarrje politike

Mosekzekutimi i pagave për mësimdhënësit, Tahiri i AAK-së e quan hakmarrje politike
Foto: Arkiv

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka thënë se ndalja e pagave për mësimdhënësit është një hakmarrje politike.

Këto komente Tahiri i bëri pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit.


“Presioni politik jo vetëm pesë javë, presioni politik ka vazhduar që nga dita e parë e po vazhdon edhe me ndalimin e pagave. Kjo çështje është absurde, në esencë është hakmarrje politike ndaj një kërkese që buron nga një organizim sindikal”, ka thënë Tahiri.

Ndryshe, pagat e mësimdhënësve për muajin shtator ende nuk janë ekzekutuar.

Anëtari i Këshillit Grevist të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit (SBASHK), Reshit Kushaj, ka thënë për Telegrafin se janë duke pritur që të dalin pagat.

“Pagat e mësimdhënësve për muajin shtator nuk kanë dal ende, me siguri që do të dalin vetëm se ka probleme teknike”, tha shkurt Kushaj. /Telegrafi/


Në trend Ekonomi

Më shumë
Peci shpërndau vaksina nga ajri kundër tërbimit: Është sëmundje vdekjeprurëse që bartet nga kafsha tek njeriu

Peci shpërndau vaksina nga ajri kundër tërbimit: Është sëmundje vdekjeprurëse që bartet nga kafsha tek njeriu

Ekonomi
Deri në 1 mijë euro për familje për të mbështetur instalimin e sistemit për energjinë e ripërtëritshme - hapet thirrja

Deri në 1 mijë euro për familje për të mbështetur instalimin e sistemit për energjinë e ripërtëritshme - hapet thirrja

Ekonomi
Ti në pauzë, a e lyn a e ngjyn?

Ti në pauzë, a e lyn a e ngjyn?

Perfetta Pashteta
UBT renditet në mesin e top 100 universiteteve në botë në fushën e arkitekturës dhe inxhinierisë civile

UBT renditet në mesin e top 100 universiteteve në botë në fushën e arkitekturës dhe inxhinierisë civile

UBT
Fito udhëtim në çift me IP Petrol!

Fito udhëtim në çift me IP Petrol!

IP Petrol
Këto janë kategoritë që Qeveria do t’ua paguajë rrymën

Këto janë kategoritë që Qeveria do t’ua paguajë rrymën

Kalo në kategori