LAJMI I FUNDIT:

Mos pastroni me uthull për shkak të erës? Shtoni një gjë dhe bëni një mjet aromatik dhe efektiv

Mos pastroni me uthull për shkak të erës? Shtoni një gjë dhe bëni një mjet aromatik dhe efektiv

Shumë njerëz shmangin fshirjen e dyshemeve apo pastrimin e elementeve të kuzhinës me uthull, për shkak të erës së fortë të saj

Reklama

Për të maskuar këtë aromë të fortë dhe në të njëjtën kohë për t’i dhënë shtëpisë freski, ju sugjerojmë të përdorni bimë dhe fruta aromatike për pastrim, transmeton Telegrafi.

Lëvoret e agrumeve dhe barishtet, siç është rozmarina, por edhe gjilpërat e pishës, kur futen në uthull, krijojnë një pastrues aromatik që freskon hapësirën dhe maskon erën e thartë të uthullës, kështu që mund të vazhdoni ta përdorni këtë artikull fantastik për qëllime higjienike.

Ju duhen vetëm disa kavanoza. Në secilën prej tyre vendosni një përbërës të ndryshëm që duhet të japë aromën (në njërën vendosni limon, në tjetrën rozmarinë…). Hidhni uthullën, mbyllni mirë kavanozat dhe lërini të qëndrojnë për 24 orë.

Të nesërmen i kullojmë me hinkë dhe sitë dhe më pas e kthejmë lëngun në kavanoz. Uthulla juaj me aromë është gati për t’u përdorur dhe është po aq efektive sa më parë.

Shikoni videon:

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Bëje vet
Një kryqëzim midis një bulldogu dhe një chihuahua, mund të habiteni se si duket

Një kryqëzim midis një bulldogu dhe një chihuahua, mund të habiteni se si duket

Libri i madh i kafshëve
Mund të befasoheni si duket një kryqëzim midis pastorit gjerman dhe një bulldogu

Mund të befasoheni si duket një kryqëzim midis pastorit gjerman dhe një bulldogu

Kërshëri
Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Lifestyle
Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Stil
Sa para, aq edhe seks: Mësoni se si të pasuroheni në shtrat

Sa para, aq edhe seks: Mësoni se si të pasuroheni në shtrat

Intimitet dhe Pasion
Kalo në kategori