LAJMI I FUNDIT:

Mori me qira një apartament në Nju Jork, e pritën rregullat e çuditshme: Mos përdor parfum, uji i nxehtë fiket pas tetë minutave

Mori me qira një apartament në Nju Jork, e pritën rregullat e çuditshme: Mos përdor parfum, uji i nxehtë fiket pas tetë minutave

Në TikTok është hapur një profil i quajtur Airbnb Horror Story, ku publikohen gjëra të pazakonta që njerëzit kanë përjetuar në apartamentet që kanë marrë me qira.

Reklama

Një burrë rezervoi një apartament në Montauk, Nju Jork, dhe rregullat që e përshëndetën kur hyri në apartament e befasuan, transmeton Telegrafi.

Në çdo dhomë të apartamentit kishte “stickersa” në mure me rregullat se çfarë nuk duhet të bëjnë mysafirët në apartamentin e marrë me qira.

“Kjo është me një fjalë e tepërt”, tha ai në fillim të videos, më pas tregoi rregullat që nuk mund t’i shkelë në apartament.

Një nga rregullat është se pirja e duhanit është e ndaluar, por kjo është e zakonshme në shumë apartamente. Megjithatë, rregulli tjetër që ai vuri në dukje ishte: “Ju lutemi mos spërkatni/përdorni parfum, kolonë apo vajra trupi brenda suitës. Aplikoni jashtë. Faleminderit.”

Në banjë, ai hasi një rregull: “Ju lutemi ndihmoni në kursimin e ujit. Uji i nxehtë fiket pas tetë minutash”.

Ai gjithashtu tha se dera e kabinës së dushit duhet të lihet e hapur për të shmangur rritjen e mykut. /Telegrafi/

@airbnbhorrorstory No smoking. Okay. I get that. And maybe the toilet. I get weak pipes. But the rest are a little insane. #airbnbtiktok #airbnbhost #airbnbexperience #airbnb #travel #traveltiktok #fyp #holiday #beach #vacation #weekendgetaway #airbnbnightmare ♬ original sound – Airbnb Horror Story 🩸