LAJMI I FUNDIT:

Mori pjesë në një ditëlindje duke thyer protokollin, Barcelona përjashton nga stërvitja yllin e skuadrës

Mori pjesë në një ditëlindje duke thyer protokollin, Barcelona përjashton nga stërvitja yllin e skuadrës

Mbrojtësi portugez i Barcelonës, Nelson Semedo ka thyer protokollin e vendosur nga qeveria spanjolle dhe La Liga.

Reklama

Semedo ka marrë pjesë në një ditëlindje të organizuar ku ishin të ftuar më shumë se 15 persona.

Përveç kësaj ai nuk kishte as dorëza, por as maskë të vendosur dhe fotot e videot nga ky organizim ishin shpërndarë menjëherë.

Edhe pse fotot e videot nga ky organizim ishin fshirë, mediat spanjolle kishin ruajtur ato për t’i publikuar.

Barcelona ka reaguar menjëherë, duke përjashtuar nga stërvitja e ditës së sotme reprezentuesin portugez.

Semedo tani do t’i kryej testet për të parë nëse është infektuar me coronavirus, para se Barça ta lejoj të rikthehet në stërvitje.

Gjithnjë sipas medieve spanjolle, Semedon e pret një dënim me të holla nga skuadra e tij Barcelona.

Mirëpo lojtari mund të dënohet edhe nga La Liga për thyerjen e protokollit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Shqipëri
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Bundesliga
Kalo në kategori