LAJMI I FUNDIT:

Monchi: N’Zonzi më i mirë se Malcom

Monchi: N’Zonzi më i mirë se Malcom

Drejtori sportiv i Romës, Monchi ka vlerësuar lartë transferimin e ri të skuadrës, Steven N’Zonzi, të cilin e cilëson më të mirë se Malcom që iu ‘vodh’ nga Barcelona.

Roma ka transferuar mesfushorin francez nga Sevilla për një shifër rreth 30 milionë euro në total dhe kjo e ka bërë të lumtur drejtorin sportiv Monchi, të cilit nuk i ka mbetur fare hatri për mos-arritjen e Malcom.

“Thashë se do të merrja një lojtar më të fortë [se Malcom], por jo domosdoshmërisht në të njëjtin rol”, ka thënë fillimisht Monchi në një konferencë shtypi.

Nzonzi prezantohet te Roma dhe do ta mbajë numrin 42: I lumtur që jam këtu, kam ardhur për trofe
Lexo po ashtu Nzonzi prezantohet te Roma dhe do ta mbajë numrin 42: I lumtur që jam këtu, kam ardhur për trofe

“A nuk duket kampioni i botës më i fortë se Malcom për ty? Për mua, Steven është më i mirë se Malcom”, shtoi Monchi drejt një gazetari.

Malcom u ‘vodh’ nga Barcelona

“Ne tashmë kemi lojtarë më të fortë në ekipin tonë. Ne kemi përmirësuar ekipin pa menduar për rolet e përcaktuara”.

“Malcom ishte një mundësi sepse ai dukej i fortë, por shkuam përpara duke kërkuar dy lojtarë të njëjtë dhe disa të tjerë”.

“Dhjetë ditë më parë, ishte e pamundur të nënshkruhej Steven për shkak të një arsyeje ekonomike, por falë dëshirës së agjentit të tij – që është babai i tij – që të vijë këtu dhe përpjekjeve të klubit, ne kemi pasur sukses”.

“Asgjë nuk ka ndryshuar. Kemi marrë një lojtar të fortë”, përfundoi drejtori sportiv i Romës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Përfaqësueset
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Përfaqësueset
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori