LAJMI I FUNDIT:

Nzonzi prezantohet te Roma dhe do ta mbajë numrin 42: I lumtur që jam këtu, kam ardhur për trofe

Nzonzi prezantohet te Roma dhe do ta mbajë numrin 42: I lumtur që jam këtu, kam ardhur për trofe

Stiven Nzonzi edhe zyrtarisht ka kaluar nga Sevilla te Roma për 26.65 milionë euro plus bonuset deri në 4 milionë euro.

Reklama

Ai ka vënë në letër nënshkrimin për një kontratë deri në qershor të vitit 2022.

Nzonzi  më parë ka luajtur për klube si Amiens, Blackburn dhe Stoke City, ndërsa te Sevilla është që nga viti 2015.

Lojtari do të mbajë numrin 42.

N’Zonzi lojtar i Romës

“Jam shumë i lumtur dhe i kënaqur që jam një lojtar i Romës”.

“Gjithmonë dëshiroj të përmirësohem, mosha nuk ka rëndësi. Kështu që shpresoj të jap kontributin tim në klub në çdo nivel, duke përfshirë edhe përvojën”.

“Drejtori Monchi më solli në Sevilla dhe më ndihmoi shumë, kështu që kam respekt reciprok. Jam i lumtur që jam që do të punojmë përsëri”.

“Objektivi është të fitojmë trofe. Falënderoj tifozët që më mirëpritën në aeroport dhe premtoj se do ta jap më të mirën”, ka thënë francezi. /Telegrafi/   

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori