LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur Ukraina godet për pak sekonda së paku tetë ushtarë rusë afër Bakhmutit

Momenti kur Ukraina godet për pak sekonda së paku tetë ushtarë rusë afër Bakhmutit

Forcat ukrainase kanë goditur me artileri së paku tetë ushtarë të forcave ruse në Klishyivka afër Bakhmutit, sipas pamjeve të publikuara në internet.

Ushtarët rusë po operonin në një zonë dikur të banuar kur u sulmuan nga artileria e fuqishme, në atë që vërehet një shpërthim shumë i madh, transmeton Telegrafi.


Pamjet u publikuan nga ushtarët e artilerisë të brigadës së 80-të të veçantë sulmuese amfibe të Forcave të Armatosura.

Siç shihet në video, sulmi ndaj ushtarëve rusë ishte aq i fuqishëm sa për pak sekonda i la pa ndjenja.

Ukraina bombardon tanket ruse në vijë të frontit
Lexo po ashtu Ukraina bombardon tanket ruse në vijë të frontit

Luftimet në Bakhmut kanë qenë më të përgjakshmet që kur ka filluar lufta në Ukrainë.

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u zotua së fundmi se Ukraina do të çlirojë Bakhmutin dhe dy qytete kyçe. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Amerika
Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Azia
Turisti japonez vdes pasi kërceu nga

Turisti japonez vdes pasi kërceu nga "një prej lartësive më të mëdha në botë"

Azia
Lufta nuk i mbuloi akuzat për korrupsion, vazhdon gjykimi i Benjamin Netanyahut

Lufta nuk i mbuloi akuzat për korrupsion, vazhdon gjykimi i Benjamin Netanyahut

Azia
Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Botë
A po përsëritet skenari finlandez edhe në Estoni, Talini ka gjithnjë e më shumë frikë nga një valë e emigrantëve nga Rusia

A po përsëritet skenari finlandez edhe në Estoni, Talini ka gjithnjë e më shumë frikë nga një valë e emigrantëve nga Rusia

Evropa
Kalo në kategori