LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur ndodh shpërthimi afër pikës së evakuimit në Kherson, rusët nuk kursejnë askënd – fillojnë të godasin me artileri

Momenti kur ndodh shpërthimi afër pikës së evakuimit në Kherson, rusët nuk kursejnë askënd – fillojnë të godasin me artileri

Korrespondentja e Sky News në Ukrainë, Alex Crawford po qëndron në pikën e evakuimit në qytetin e Khersonit në jug të Ukrainës, ku banorët lokalë janë detyruar të largohen dhe kërkojnë strehë si pasojë e përmbytjeve të shkaktuar nga shkatërrimi i digës.

Reklama

Crawford derisa po intervistonte banorët e asaj zone, rusët fillojnë granatimet – duke detyruar të ndërpret intervistën dhe të strehohet nga frika se mund të goditet, transmeton Telegrafi.

Sipas saj thotë se ishte e vështirë të përcaktohet sesa larg tyre ndodhi shpërthimi, por gjykuar nga shpërthimi nuk ishte më larg se 500 metra.

Zelensky viziton digën Kakhovka, informohet nga afër nga banorët e prekur nga përmbytjet
Lexo po ashtu Zelensky viziton digën Kakhovka, informohet nga afër nga banorët e prekur nga përmbytjet

“Ishte mjaftueshëm që të frikësojë të gjithë që po prisnin të evakuoheshin”, tha ajo.

Ushtarët ukrainas i kanë thënë Crawford, se të paktën një person ka humbur jetën nga përmbytjet në pikën e evakuimit në Kherson.

Sipas saj, kishte sulme të vazhdueshme ajrore dhe nga artileria ruse, që nuk kursen askënd, e kjo ua vështirësonte jetën ekipeve të shpëtimit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori