Është publikuar një video e cila thuhet ka të bëjë me momentin kur presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan njoftohet për të rejat e fundit për grushtetin që kishte filluar të ndodhte në Turqi.

Pamje që flasin sa njëmijë fjalë: Kufoma, gjak dhe kaos në Turqi (Foto,+18) Pamje që flasin sa njëmijë fjalë: Kufoma, gjak dhe kaos në Turqi (Foto,+18)

Po sipas videos, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për momentin kur njëri nga ndihmësit e tij e njofton atë për një gjë të tillë.

Publikohen pamjet e lirimit të shefit të ushtrisë turke (Video) Publikohen pamjet e lirimit të shefit të ushtrisë turke (Video)

Forcat ushtarake në Turqi u përpoqën të realizonin një grushtet natën e së premtes.

Si pasojë e përleshjeve ndërmjet tyre dhe mbështetësve të pushtetit, shumë persona mbetën të vdekur dhe shumë të tjerë të lënduar. /Telegrafi/

Të gjitha lajmet rreth grushtshtetit në Turqi Të gjitha lajmet rreth grushtshtetit në Turqi