LAJMI I FUNDIT:

Mjeshtri i Kung Fu-së mban objekte të rënda vetëm me pëllëmbën e dorës (Video)

Mjeshtri i Kung Fu-së mban objekte të rënda vetëm me pëllëmbën e dorës (Video)
Reklama

Një video interesante tregon se si një mjeshtër kinez i Kung Fu-së mund të mbajë objekte të rënda duke përdorë pëllëmbën e dorës së tij, shkruan Daily Mail.

Një turmë e spektatorëve shikojnë të habitur se si eksperti i arteve marciale kap sfera të shumëfishta në të njëjtën kohë, transmeton KosovaPress.


Wang Boshun, i transferon nga njëra tavolinë tek tjetra, duke përdorur vetëm mendjen dhe pëllëmbët e duarve për të lëvizur objektet.