LAJMI I FUNDIT:

“Mizahir Isma” arena e duelit ndërmjet Rahovecit dhe Vllaznisë në Ligën Ballkanike

“Mizahir Isma” arena e duelit ndërmjet Rahovecit dhe Vllaznisë në Ligën Ballkanike
(Foto: Basketbolli.com)

Sonte (e hënë) Rahoveci do të përballet me Vllazninë e Shkodrës në Ligën Ballkanike.

Kjo do të jetë një ndeshje e rëndësishme për shkak se të dy skuadrat kanë nga një fitore dhe pesë humbje, duke u renditur në vendin e katërt, përkatësisht të pestë.

Në grup janë pesë skuadra, ku katër të parat kualifikohen në rrethin e ardhshëm – thuhet në njoftimin e faqes së FBK-së.

Në ndeshjen e parë mes këtyre dy skuadrave, kishin fituar shkodranët me rezultat 73-68, që ishte fitorja e vetme e Vllaznisë në këtë edicion të BIBL, kurse Vreshtarët fitoren e vetme në BIBL e kanë ndaj Pejës me rezultat 106-94.

Ndeshja do të zhvillohet në palestrën “Mizahir Isma” nga ora 19:00.