LAJMI I FUNDIT:

Ministria ukrainase e Mbrojtjes thotë se nuk duhet zbuluar data e fillimit të kundërofensivës – videoja e publikuar tregon më së miri

Ministria ukrainase e Mbrojtjes thotë se nuk duhet zbuluar data e fillimit të kundërofensivës – videoja e publikuar tregon më së miri

Sipas Ministrisë ukrainase të Mbrojtjes, fillimi i kundërofensivës së përfolur nga pothuajse të gjithë politikanët në botë, nuk do të zbulohet në opinion.

Reklama

Përmes një video të publikuar në rrjetet sociale, ministria e Mbrojtjes e Ukrainës shfaq ushtarët nga fushëbeteja, të cilët kërkojnë heshtje dhe të mos tregohet data se kur do të fillojnë me kundërsulmin e madh ndaj rusëve, transmeton Telegrafi.

Ata vazhdimisht bëjnë me gisht që të mos flitet asgjë dhe thjesht të fillojë kundërofensiva në heshtje – pra pa qenë fare në dijeni forcat pushtuese.

Operatori ukrainas i dronit arrin ta shmang raketën ruse nga sistemi raketor Tor-2M, më pas e shkatërroi
Lexo po ashtu Operatori ukrainas i dronit arrin ta shmang raketën ruse nga sistemi raketor Tor-2M, më pas e shkatërroi

Kjo kundërofensivë është përmendur qysh nga dimri nga presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, i cili në vazhdimësi ka ripërsëritur se janë duke mbledhur armë nga aleatët perëndimorë për këtë operacion.

Ai madje ka kërkuar nga vendet perëndimore që t’i dërgojnë sa më shumë armë, me qëllimin e vetëm – dëbimin e forcave pushtuese nga territori i Ukrainës.

Kundërofensivën e kanë përmendur edhe zyrtarët e lartë ushtarakë të Kievit, që sipas tyre do të kërkojë kohë për përgatitje dhe një plan të detajuar. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori