LAJMI I FUNDIT:

Ministria ukrainase e Mbrojtjes pretendon se Rusia ka humbur 496 mijë ushtarë nga fillimi i luftës

Ministria ukrainase e Mbrojtjes pretendon se Rusia ka humbur 496 mijë ushtarë nga fillimi i luftës

Ministria ukrainase e Mbrojtjes po vazhdon të publikojë raportet sa i përket humbjeve ruse në tokën ukrainase.

Vetëm brenda një dite, ukrainasit pretendojnë se ushtria ruse ka humbur 1,300 ushtarë, 41 sisteme artilerike si dhe 22 autoblinda.

Kjo është konfirmuar edhe nga Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë ukrainase, transmeton Telegrafi.

Humbjet e forcave ruse që nga fillimi i luftës vlerësohen të jenë si më poshtë:

496,370 (+1,300) personel ushtarak;

7,611 (+6) tanke;

14,721 (+22) autoblinda;

12,820 (+41) sisteme artilerike;

1,077 (+0) sisteme raketore;

812 (+1) sisteme të mbrojtjes ajrore;

354 (+0) aeroplanë;

326 (+0) helikopterë;

10,346 (+56) dronë;

2,208 (+1) raketa;

27 (+0) anije;

1 (+0) nëndetëse. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Evropa
Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Botë
Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Botë
Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Botë
Kalo në kategori