LAJMI I FUNDIT:

Ministri Mexhiti i palëkundur në vendimin për shkarkimin e Jovevit

Ministri Mexhiti i palëkundur në vendimin për shkarkimin e Jovevit

Ministri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti i prerë në vendimin për shkarkimin e drejtorit të Kardiokirurgjisë nga posti.

Reklama

Në një deklaratë për mediat ai tha se nuk ka ndërmend ta rishqyrtojë vendimin duke sqaruar se Jovev do të vazhdojë të qëndrojë si kardiokirurg në Klinikën e Kardiokirurgjisë duke mos sqaruar nëse e ka pranuar ofertën për këshilltar nacional të ministrit. Fatmir Mexhiti, Ministër i Shëndetësisë.

“Kur ministri sjell vendim, ai vendim nuk rishqyrtohet. Kafen e mëngjesit sot e piva me profesorin e nderuar Jovev. Ai do vazhdojë të punojë në Klinikën e kardiokirurgjisë si kuadri më i mirë së bashku me ekipin tjetër profesionist do t’i përkushtohet më shumë pacientëve dhe punës ndërsa do ta ketë mbështetjen time të pa rezervë në punën e tij si mjek”, tha Mexhiti.

Në trend Lajme

Më shumë
Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Siguri
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Vuçiq: Do t’i mbajmë përgjegjës të gjithë ata që kryen krime në Banjskë, përfshirë Radoiçiqin

Vuçiq: Do t’i mbajmë përgjegjës të gjithë ata që kryen krime në Banjskë, përfshirë Radoiçiqin

Lajme
SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

Lajme
​Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

​Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Kalo në kategori