LAJMI I FUNDIT:

Ministri i Jashtëm i Indisë thotë se kanë arritur të nxjerrin nga qyteti i rrethuar ukrainas studentët indianë

Ministri i Jashtëm i Indisë thotë se kanë arritur të nxjerrin nga qyteti i rrethuar ukrainas studentët indianë

Qeveria indiane ka njoftuar se ka arritur t’i nxjerrë të gjithë studentët indianë në verilindje të qytetit Sumy, që është rrethuar nga forcat ruse.

Reklama

Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme indiane, Arindam Bagchi, ka njoftuar në Twitter se studentët indianë janë nisur për në Poltava dhe pritet të dërgohen në shtëpi, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër Associated Press ka raportuar se një konvoj autobusësh, u largua gjatë ditës së sotme nga Sumy.

Pak orë pasi autobusët arritën t’i nxjerrin civilët dhe t’i dërgojnë në zona më të sigurta, kanë filluar granatimet ku si pasojë humbën jetën 21 persona, përfshi edhe dy fëmijë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen

Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen "historike" të mbrojtjes raketore prej 3.5 miliardë dollarësh

Botë
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Evropa
Kalo në kategori