LAJMI I FUNDIT:

Mini-Opel për më pak se 8.000 euro

Mini-Opel për më pak se 8.000 euro

Një alternativë ndaj motoçikletave dhe biçikletave elektronike dhe një automjet për qytetin: Opel po nxjerr në treg automjetin e lehtë Rocks-e në fund të vitit. 

Reklama

SUV ishte dje, tani është SUM – të paktën kur është fjala për Opel.

Prodhuesi i automjeteve do të fillojë të dorëzojë modelin e tij të ri Rocks-e në janar 2022, me çmime që fillojnë nga 7,990 euro.

Opel dëshiron të zëvendësojë sa më shumë automjete sportive në trafikun urban me automjetin inteligjent të lëvizshmërisë urbane.

Rocks-e është i dobishëm dhe i vogël, është plotësisht elektrik dhe, si një automjet i lehtë, mund të drejtohet nga të rinjtë nga mosha 15 vjeç, tha Opel në një deklaratë.

Modeli është një Citroën Ami i ridizajnuar me një maskë të re të përparme.

Ngarkimi në prizën e shtëpisë

Me gjatësi 2,41 metra dhe gjerësi 1,39 metra, ai zë më pak hapësirë ​​trafiku se një Smart.

Gati 500 kilogramësh, Rocks-e mundësohet nga një motor elektrik me vetëm 5 kW/8 PS. Kjo siguron një shpejtësi maksimale prej 45 km/h pas rreth dhjetë sekondash.

Me energjinë elektrike nga një bateri 5.5 kWh, Rocks-e duhet të udhëtojë deri në 75 kilometra.

Vetura mini mund të karikohet më pas për tre orë të mira në prizën e shtëpisë duke përdorur kabllon e dhënë. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Auto
Porsche zbulon dy modele të reja të “biçikletave elektrike” – çmimi do të jetë befasues

Porsche zbulon dy modele të reja të “biçikletave elektrike” – çmimi do të jetë befasues

EVs
Del në ankand një Ford Sierra i rrallë

Del në ankand një Ford Sierra i rrallë "i papërlyer", i lënë në një garazh për 20 vjet - pas një renovimi që kushtoi rreth 10 mijë euro

Auto
Projekti i ri: Range Rover Velar po vjen në versionin elektrik

Projekti i ri: Range Rover Velar po vjen në versionin elektrik

Auto
Honda prezanton aeroplanin HondaJet Elite II me një kabinë luksoze dhe një sistem automatik uljeje

Honda prezanton aeroplanin HondaJet Elite II me një kabinë luksoze dhe një sistem automatik uljeje

Auto
Citroen prezanton modelin hibrid C5 Aircross

Citroen prezanton modelin hibrid C5 Aircross

Auto
Kalo në kategori