Milot Rashica rikthen nga lëndimi, luan disa minuta në fitoren e Werder Bremenin ndaj Augsburgut

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica është rikthyer nga lëndimi i cili e ka mbajtur jashtë fushave për rreth dy muaj.

Rashica u lëndua në fundin e nëntorit të vitit të kaluar, duke munguar për shumë ndeshje të ekipit të tij Werder Bremen.

Megjithatë, sot (e shtunë), 24-vjeçari i është kthyer fushave të blerta në fitoren 2-0 ndaj Augsburgut në kuadër të javës së 16-të në Bundesliga.

Werder Bremeni përjashton shitjen e Milot Rashicës në janar
Lexo po ashtu Werder Bremeni përjashton shitjen e Milot Rashicës në janar

Sulmuesi i Kosovës luajti për disa minuta shtesë, pasi u inkuadrua në minutën e 90-të në vend të Kevin Mohwald.

Vushtrriasi i ka humbur plot shtatë ndeshje me ekipin gjerman, ku gjashtë ishin në Bundesliga dhe një në Kupë.

Gjatë këtij sezoni, Rashica i ka zhvilluar gjashtë ndeshje në total pas shënuar asgjë gol dhe me vetëm një asistim. /Telegrafi/