Milani triumfon me vështirësi ndaj Sampdorias – Rossonerët vazhdojnë të vetëm në krye të tabelës

Milani e ka mposhtur Sampdorian në kuadër të javës së dhjetë në Serie A me rezultat 2-1.

Rossonerët edhe pse ishin mysafir, ishin një ekip mjaftë i organizuar ndaj një skuadre të papërshtatshme.

Goli i parë i takimi u shënuan nga Franck Kessie që realizoi nga penalltia në minutën e 45-të.

Në 45 minutat e dytë, Milani kishte një ritëm edhe më të lartë të lojës, derisa arritën të realizonin edhe një herë.

Samu Castillejo në minutën e 77-të realizoi për 2-0 me anë të Samu Castillejos, që u asistua nga Ante Rebic.

Por, Sampdoria arriti që të ngushtonte epërsinë e Milanit me golin e realizuar nga Albin Ekdal (83’).

Rossonerët arritën që deri në fund të mbanin epërsinë, për t’i fituar kështu tri pikë mjaftë të rëndësishme.

Pas javës së dhjetë, Milani vazhdon të jetë lider i Serie A-së me 26 pikë, derisa në javën e 11-të do të kenë punë me Parman. /Telegrafi/