Milani pritet të ketë bisedime me Mino Raiolan për rinovimin e kontratës për klientët e tij: Gianluigi Donnarumma, Alessio Romagnoli dhe Zlatan Ibrahimovic.

Agjenti kontrovers ka pasur një raport shumë të fortë me kuqezinjtë, kur Adriano Galliani dhe Silvio Berlusconi ishin në krye të klubit.

Kjo u përkeqësua pasi Massimiliano Mirabelli u bë drejtor sportiv, ndërsa klubi tani po përpiqet të bëjë negociatat e tij përmes Ivan Gazidis.

Donnarumma e kërkon kontratën e re, Ivan Gazidis mendon ndryshe Donnarumma e kërkon kontratën e re, Ivan Gazidis mendon ndryshe

Sipas gazetës italiane Tuttosport, Raiola do të jetë në qendër të disa situatave të ndërlikuara te Milani këtë verë.

Marrëveshja e portierit Donnarumma do të skadojë në qershor 2022, kështu që shitja e tij tani është opsioni i vetëm për të shmangur humbjen e mundshme të lojtarit të tyre më të vlefshëm në një transferim falas.

Paris Saint-Germain, Juventus, Manchester United dhe Real Madrid thuhet se të gjithë janë të interesuar për portierin italian.

Një problem tjetër përfaqësohet nga mbrojtësi dhe kapiteni Romagnoli, pjesërisht sepse kontrata e tij përfundon në qershor 2022, por edhe pasi ai do të shpërthejë për rritje page.

Romagnoli aktualisht fiton 3.5 milion euro në vit, ndërsa drejtuesit e Milanit synojnë të vendosin një tavan të pagave prej 2.5 milion eurosh në vit.

Përsëri, opsioni më i mundshëm këtu do të ishte shitja me një fitim, pasi e kishte nënshkruar atë nga Roma për 25 milionë euro në vitin 2015.

Ibrahimovic e mendon pensionimin Ibrahimovic e mendon pensionimin

Kontrata e Ibrahimovicit do të zgjaste vetëm gjashtë muaj, me një mundësi për tu zgjatur.

Por me sa duket injorohet tani që Milani ka ndryshuar kaq shumë dhe suedez thuhet e nuk ka ndërmend të mbetet në klub. /Telegrafi/