LAJMI I FUNDIT:

Miami merr fitoren e dytë në TD Garden, bën hap të madh drejt finales

Miami merr fitoren e dytë në TD Garden, bën hap të madh drejt finales

Miami Heat ka marrë edhe një fitore, të dytën në finalen e Konferencës së Lindjes ndaj Boston Celtics.

Reklama

Heat kanë triumfuar në ndeshjen e dytë në TD Garden me rezultat 105:111 duke ngritur epërsinë në 2-0 ndaj Celtics të cilët ishin favorit të mëdhenj së paku për ndeshjet në shtëpi.

Jimmy Butker ka vazhduar shkëlqimin me 27 pikë, tetë kërcime e gjashtë asistime duke qenë shënuesi më i mirë te fituesit.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Paraqitje të mirë ka pasur edhe Caleb Martin me 25 pikë, derisa Bam Adebayo shtoi 22 pikë, 17 kërcime e nëntë asistime.

Te vendasit më efikasi ishte Jayson Tatum me 34 pikë, 13 kërcime e tetë asistime, por që nuk mjaftuan për fitoren e Celtics. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori