LAJMI I FUNDIT:

Mesut Ozil mbështet publikisht Cristiano Ronaldon pas ‘negativitetit të vazhdueshëm’ rreth tij

Mesut Ozil mbështet publikisht Cristiano Ronaldon pas ‘negativitetit të vazhdueshëm’ rreth tij

Cristiano Ronaldo ka marrë mbështetje publike nga ish-shoku i skuadrës te Real Madridi, Mesut Ozil, i cili pretendon se ka ‘negativitet të vazhdueshëm’ rreth portugezit.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë ka marrë kritika nga mbështetësit dhe ekspertët pas largimit të tij të shumëpërfolur nga Manchester United.

Ai u largua nga klubi pasi dha një intervistë shpërthyese për gazetarin Piers Morgan, në të cilën ai goditi menaxherin Erik ten Hag për mosrespektim.

Megjithatë, forma e dobët e Ronaldos vazhdoi edhe në Kupën e Botës, pasi shënoi vetëm në ndeshjen hapëse kundër Ganës dhe dështoi në dy tjerat.

Kjo bëri që Fernando Santos ta lë Ronaldon në bankën rezervë në fitoren 6-1 të së martës ndaj Zvicrës në fazën e 1/8-tës, me zëvendësuesin e tij, Goncalo Ramos, që shënoi het-trik për të shpallur veten në skenën botërore.

Është periudha më e ndërlikuar e karrierës së shkëlqyer të 37-vjeçarit deri më tani, pasi ka filluar të marr kritika nga të gjitha anët për qëndrimin e tij.

Ozil, i cili luajti me Ronaldon në Real Madrid për tre vjet midis 2010 dhe 2013, u përpoq të dilte në mbështetje të shokut të tij duke postuar në rrjetet sociale.

“Unë me të vërtetë nuk e kuptoj se nga vjen ky negativitet i vazhdueshëm nga mediat për Cristianon… Mediat thjesht po përpiqen të marrin klikime, dhe ekspertët që nuk kanë më karrierë thjesht duan të tërheqin vëmendjen me emrin e tij të madh dhe të përpiqen ta bëjnë atë të duket keq…”.

“Ai së shpejti është 38 vjeçar – pra çfarë është çudi që ai nuk shënon më 50 gola në sezon? Çdo tifoz futbolli duhet të jetë i lumtur që e ka parë duke luajtur futboll të klasit botëror për 20 vjet – nuk mendoj se askush nga brezi i ri do të jetë në gjendje t’i përputhet përsëri numrave të tij. Ai do të jetë përgjithmonë në kategorinë e tij”.

“Të gjithë duhet të tregojnë më shumë respekt për një prej sportistëve më të mëdhenj në historinë e sportit…”, ka shkruar Ozil në Instagram. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Mesut Özil (@m10_official)

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori