Argjentina vazhdoi përgatitjet për ndeshjen e radhës në Kupën e Botës kundër Meksikës, por me yllin Lionel Messi që u detyrua të stërvitej jashtë grupit kryesor të enjten mbrëma.

Numri 10 u fokusua në punën rigjeneruese për të trajtuar problemet e ndryshme fizike që ai ka mbartur që nga ndeshja përgatitore kundër Emirateve të Bashkuara Arabe përpara se të mbërrinte në Katar.

Një shqetësim i veçantë për Argjentinën është muskuli i poshtëm i këmbës së majtë të kapitenit të Albicelestes, pasi dëmtimi u rikthye pas ndeshjes kundër Arabisë Saudite, të cilën Argjentina e humbi me rezultat 2-1.

A do të luajë Messi kundër Meksikës?

Reklama

Pjesëmarrja e Messit në ndeshjen vendimtare kundër Meksikës të shtunën nuk vihet në dyshim, por në vend ka panik sa herë që sulmuesi vendos veten në duart e mjekëve dhe specialistëve të rikuperimit.

Reklama

Ai gjithashtu kaloi dy seanca stërvitore jashtë fushës javën e kaluar dhe tani është stërvitur veçmas në seancën e parafundit të kësaj të enjte para ndeshjes me Meksikën.

Megjithatë, trajneri Lionel Scaloni po mendon të bëjë disa ndryshime për ndeshjen kundër Meksikës.

Trajneri mund të shkundë formacionin, por Messi ende pritet të nxjerrë skuadrën nga tuneli mbrëmjen e së shtunës. /Telegrafi/