Messi dhuron spektakël ndaj Napolit, Barcelona siguron plasmanin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Barcelona (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Barcelona është skaudra e radhës që ka siguruar kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Katalunasit kanë mposhtur Napolin në ndeshjen kthyese me rezultat 3-1 për të kaluar tutje.

Që nga fillimi i takimit Barcelona dominoi, duke gjetur golin e parë pas 10 minutave lojë.

Ivan Rakitic harkoi bukur nga këndi, ndërsa mbrojtësi francez Clement Lenglet shënoi për 1-0.

Katalunasit nuk vonuan dhe pas 13 minutave shënuan edhe golin e dytë, kur kësaj radhe realizoi kapiteni Messi pas një aksioni individual.

Lionel Messi . (Photo by David Ramos/Getty Images)

Krejt në fund të pjesës së parë, Luis Suarez shënoi nga penalltia për 3-0, para se një minutë më vonë Lorenzo Insigne i Napolit të realizoi për golin e nderit 3-1, edhe ky nga pika e bardhë.

Kësisoj me epërsinë e dy golave 3-1 të Barcelonës, futbollistët e dy skuadrave shkuan në pauzë prej 15 minutave.

Për dallim nga pjesa e parë, në pjesën e dytë Barcelona luante më e tërhequr dhe nuk rrezikoi shumë.

Futbollistët e Quique Setien më shumë e qarkulluan topin, teksa nuk dilnin shumë në sulm për mos të krijuar hapësira në mbrojtje.

Deri në fund më nuk pati ndryshim të rezultatit dhe mbeti ai i pjesës së parë ku Barcelona realizoi fitore me meritë 3-1.

Kësisoj katalunasit kanë siguruar plasmanin në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm 4-2 pas 180 minutave ndaj Napolit.

Në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve, katalunasit do të përballen me Bayern Munichun. /Telegrafi/

Zbulohen dy kërkesat që Laporta ia bëri Xavit në një takim urgjent – ​​njëra ka të bëjë me Guardiolën

E papritur, Eros Grezda tërhiqet nga futbolli?

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Alvaro Morata po vuan pasojat e “sëmundjes më të dhimbshme të njohur”

E kryer: Barcelona merr vendim final për Xavin

"Mendova se mi theu të gjithë dhëmbët" - Evander Holyfield zbuloi se cili boksier e goditi më fort