Messi dhuron spektakël, Barça kthehet te fitoret (Video)

Barcelona ka arritur një fitore tejet të vlefshme në udhëtim tek Osasuna.

Katalunasit arritën të shënonin fitore me rezultat 3-0 në një takim ku dominuan nga fillimi i ndeshjes deri në fundin e saj.

Në minutat e para të ndeshjes, Luis Suarez kishte rastin më të mirë për shënim, kur u asistua nga Messi por goditja e tij shkoi jashtë portës.

Disa minuta më vonë, përsëri Suarez mori një top në zonë kësaj radhe nga Jordi Alba por goditja e tij u ndal nga shtylla.

suarez

Gjatë pjesës së parë edhe Leo Messi kishte dy raste të pastërta për shënim por portieri vendas Nuazet Perez i ndali të dyja.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat të barabartë 0-0.

Në pjesën e dytë Barcelona ishte më konkrete në rastet e krijuara dhe arriti të shënoi gol.

Në minutën e 59-të, Jordi Alba gjeti të vetmuar në zonë Luis Suarezin i cili shënoi në portën bosh për 0-1.

Golin e dytë Barcelona e arriti në minutën e 72-të, kur përsëri Jordi Alba depërtoi bukur në zonë duke shërbyer Leo Messin i cili shënoi për 0-2.

15350649_1340205782696780_623184626343272753_n

Ndërkohë goli i tretë dhe i fundit në këtë ndeshje erdhi në minutën e 92-të me protagonist futbollistin më të mirë në botë Lionel Messi.

Me këta dy gola të shënuar, Messi ngjitët në pozitën e parë të realizatorëve me 11 sosh.

Pas kësaj fitore Barcelona ndodhet në pozitën e dytë me 31 pikë të tubuara, tri më pak se Real Madridi që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /Telegrafi/

Messi me supergol nga goditja e lirë i jep fitoren Argjentinës ndaj Ekuadorit

Mirlind Daku shpërthen në lot pas ndeshjes: Kjo është më shumë se një Kupë Bote

Kombëtarja e Shqipërisë
E gjithë liga është e manipuluar dhe tani kanë ardhur provat: Federata ka pezulluar zyrtarisht kampionatin

Situata e grupit të Shqipërisë: Gara mes kuqezinjve, polakëve dhe çekëve

Luajti për Zvicrën dhe Kosovën, legjenda Albert Bunjaku në përkrahje të Dardanëve nga stadiumi: Fitojmë 2-1, kualifikimi ende i mundur

Romak Zeqiri
Barazim i madh i Shqipërisë ndaj Republikës Çeke si mysafir, ëndrra për Euro 2024 vazhdon