LAJMI I FUNDIT:

Mërgimtarët po presin deri në dy orë e gjysmë në Merdar

Mërgimtarët po presin deri në dy orë e gjysmë në Merdar
Foto: Arkiv/Ilustrim

Në vendkalimet kufitare me Serbinë edhe sonte janë regjistruar pritje të gjata të bashkatdhetarëve tanë, që po kthehen në vendet e Evropës Perëndimore, pas pushimeve në Kosovë.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar, raporti i orës 22:09, pritjet më të gjata në vendkalimet kufitare të Kosovës me Serbinë janë regjistruar në pikën kufitare në Merdar, ku bashkatdhetarët tanë po presin deri në dy orë e gjysmë për të kaluar kufirin në dalje të Kosovës, transmeton Telegrafi.

Ndërsa, në vendkalimet kufitare në te Dheu i Bardhë dhe në Muçibabë ku po pritet deeri në një orë e gjysmë për ta dalë nga Kosova. Në Mutivodë e Jarinë gjithashtu ka pritje prej 30-45 min në dalje të Kosovës.

Ndërsa, për të hyrë në Kosovë, pritje deri në një orë ka vetëm në Jarinë, kurse në vendkalimet e tjera pritet prej 05 deri në 20 minuta.

Reklama

Në vendkalimet e tjera kufitare të Kosovës me shtetet fqinje nuk ka pritje më të gjata se 10 minuta në hyrje dhe dalje të Kosovës.

Për të përcjellur në kohë reale gjendjen në vendkalimet kufitare të Kosovës klikoni KËTU. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Shqiptari u kap për drogë, por kishte çaj, Rama: S'jam i sigurt se si miku im Rishi Sunak do ta përballonte nëse kjo do t’i ndodhte një britaniku

Shqiptari u kap për drogë, por kishte çaj, Rama: S'jam i sigurt se si miku im Rishi Sunak do ta përballonte nëse kjo do t’i ndodhte një britaniku

Lajme
Gjenden dy vajzat e zhdukura në Shkup

Gjenden dy vajzat e zhdukura në Shkup

Lajme
Jep dorëheqje zëvendësministrja e Mjedisit, Linda Çavdarbasha

Jep dorëheqje zëvendësministrja e Mjedisit, Linda Çavdarbasha

Lajme
Hapet

Hapet "Baubox", shitorja e parë në Tetovë që shet produkte për nevojat shtëpiake

Marketing
MPB me detaje për gjetjen e dy vajzave të zhdukura në Shkup

MPB me detaje për gjetjen e dy vajzave të zhdukura në Shkup

Lajme
“Për historinë që nuk mund të rishkruhet”, ideatorët e “Liria Ka Emër” ftojnë të gjithë qytetarët në marshin për drejtësi

“Për historinë që nuk mund të rishkruhet”, ideatorët e “Liria Ka Emër” ftojnë të gjithë qytetarët në marshin për drejtësi

Lajme
Kalo në kategori