LAJMI I FUNDIT:

Mediumi nga Katari e zyrtarizon blerjen e Man United nga Sheikh Jassim

Mediumi nga Katari e zyrtarizon blerjen e Man United nga Sheikh Jassim

Sheikh Jassim ka fituar garën për të blerë Manchester United, sipas asaj që raporton Al Raya nga Katari.

Në këtë lajm bëhet e ditur se kanë mbetur pak orë nga zyrtarizimi i marrëveshjes mes sheikëve të Katarit dhe Familjes Glazer.


“Pritet që kontrata e blerjes së Manchester United të nënshkruhet nga familja Glazer që zotëron klubin brenda orëve të ardhshme”, thuhet në këtë raportim.

"Nuk mund të zgjidhja një" - Marcus Rashford emëron lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur
Lexo po ashtu "Nuk mund të zgjidhja një" - Marcus Rashford emëron lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur

“Jassim tani ka filluar të shprehë besimin e tyre në fitore dhe ata besojnë se është vetëm çështje kohe para se të bëhet njoftimi zyrtar”.

Mediat angleze nuk kanë raportuar ende për këtë, përveç një përditësimi mjaft të paqartë nga Rio Ferdinand.

Jassim thuhet se do të paguajë 7.5 miliardë euro për të blerë klubin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori