0Shares

Promotori i boksit, Dana White ka publikuar disa video ku shihet Conor McGregor duke u nokautuar ish-kampionin e boksit, Paulie Malignaggi, në stërvitjet para meçit me Floyd Mayweather.

Luftëtari i UFC-së, kampioni McGregor para pak kohësh kishte shprehur dëshirë të luftonte në ring të boksit me kampionin e peshave të lehta, Meyweatherin.

Takohen për herë të parë McGregor dhe Floyd Mayweather – Të dy premtojnë fitoren në takimin që nuk kaloi pa zhurmë, fjalë dhe gjestet nga boksierët (Foto) Takohen për herë të parë McGregor dhe Floyd Mayweather – Të dy premtojnë fitoren në takimin që nuk kaloi pa zhurmë, fjalë dhe gjestet nga boksierët (Foto)

Pas shumë e shumë tentativave dhe promotorëve të përzier, ky meç u bë i mundur pasi boksieri amerikan pranoi të ndeshet me irlandezin.

Mayweather dhe McGregor do të ndeshen, por sa kushtojnë biletat e këtij super-meçi? Mayweather dhe McGregor do të ndeshen, por sa kushtojnë biletat e këtij super-meçi?

Që nga koha kur Mayweather pranoi të ndeshet me McGregorin, ky i fundit ka filluar stërvitjet intensive për këtë duel, i cili pritet të zhvillohet  më 26 gusht në Las Vegas.

McGregor ka arritur një formë të mirë dhe të kuptoj mirë boksin, pasi në videot e postuara nga promotori Dana White, irlandezi shihet teksa e nokauton ish-kampionin e botës në IBW dhe WBA, Malignaggi. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)