LAJMI I FUNDIT:

Mbappe: Real Madrid? Më mirë pyesni mamanë time

Mbappe: Real Madrid? Më mirë pyesni mamanë time

Superylli në largim i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, mbetet i shqetësuar për lëvizjen e tij të pritshme te Real Madridi këtë verë.

Mbappe do të nënshkruajë për Real Madridin kur kontrata e tij me PSG të skadojë në fund të muajit të ardhshëm.

Megjithatë, francezi ende nuk ka konfirmuar asgjë edhe përkundër intervistave të fundit për media të ndryshme.


Mbappe i dha lamtumirën PSG-së me darkë në një restorant luksoz, i pranishëm ishte edhe presidenti i Francës
Lexo po ashtu Mbappe i dha lamtumirën PSG-së me darkë në një restorant luksoz, i pranishëm ishte edhe presidenti i Francës

“Për momentin thashë se po largohem, por nuk po largohem menjëherë. Këto janë vetëm fjalë, nuk kam bërë asnjë veprim në atë që do të bëj”, ka thënë fillimisht Mbappe për RMC Sport.

“Është e sigurt që kur të largohem nga Franca do të jetë diçka e vështirë sepse nuk do ta gjej kurrë atë që kisha në Francë, gjëra të shkëlqyera. Për momentin po largohem nga PSG, kjo është e vetmja gjë që duhet ditur”.

Duke i thënë se nëna e tij ka thënë se klubi i tij i ardhshëm është ‘i njohur’, Mbappe buzëqeshi dhe shtoi: “Nëse ajo e di, duhet të shkoni dhe ta pyesni”.

Nëna e Mbappes thyen heshtjen për të ardhmen e yllit francez
Lexo po ashtu Nëna e Mbappes thyen heshtjen për të ardhmen e yllit francez

Në fund, Mbappe foli edhe për Lojërat Olimpike që do të mbahen këtë verë në Paris.

“Nuk kam më nevojë të them se cilat janë qëllimet e mia, të gjithë e dinë. Mendoj se duhet t’i lëmë gjërat të ndodhin, por Olimpiada është e veçantë, veçanërisht në Paris. Unë nuk di asgjë për të”, përfundoi ylli francez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori