Jennifer Gates , vajza më e madhe e biznesmenit miliarder Bill Gates dhe Melinda French Gates, është martuar!

Jennifer, 25 vjeç, u martua me Nayel Nassar, 30 vjeç, të shtunën në Westchester County, New York, shkruan People.

Përpara ditës së saj të madhe, Jennifer gjithashtu kaloi kohë në New York me familjen e saj, përfshirë nënën Melinda, e cila ndihmoi me ditën e madhe të vajzës së saj.

Foto: Nayel Nassar/Instagram

“Jennifer është shumë e lidhur me nënën e saj. Melinda është një pjesë e madhe e përgatitjeve të dasmës”, tha një burim.

Dasma erdhi një muaj pasi Melinda organizoi një festë private në natyrë për vajzën e saj, në të cilën morën pjesë një numër grash të rëndësishme në jetën e Jennifer.

Reklama
Reklama

Jennifer së pari ndau lajmin e lumtur të fejesës së saj me Nassar në janar 2020.

Foto: Nayel Nassar/Instagram

“Nayel Nassar, ti je i rrallë. Absolutisht më befasove këtë fundjavë të kaluar, duke më surprizuar në vendin më kuptimplotë mbi një nga pasionet tona të shumta të përbashkëta. Mezi pres të kaloj pjesën tjetër të jetës sonë duke mësuar, rritur, qeshur dhe dashuruar së bashku. Po një milion herë”, shkroi ajo në njoftimin e saj në mediat sociale krahas një fotografie ku shihet Jennifer me një unazë të madhe diamanti.

Nassar, një kalorës i cili garoi në Lojërat Olimpike të Tokios, gjithashtu festoi momentin e tyre historik në llogarinë e tij në Instagram.

Reklama

Foto: James Keivom

“Ndihem si njeriu më me fat dhe më i lumtur në botë tani për tani. Jenn, ti je gjithçka që mund të kisha imagjinuar … dhe shumë më tepër. Mezi pres të vazhdoj të rritem së bashku gjatë këtij udhëtimi të quajtur jetë, dhe thjesht nuk mund ta imagjinoj timen pa ty. Të dua më shumë se ti ndoshta mund ta imagjinosh, dhe faleminderit që e bëtë çdo ditë të vetme të ndihet si një ëndërr për mua. Kjo është përgjithmonë!”, kishte shkruar ai.

Reklama

Të dy prindërit e Jennifer, të cilët përfunduan divorcin në gusht, uruan po ashtu çiftin.

Reklama

“Unë jam plotësisht i emocionuar! Urime, Jennifer Gates dhe Nayel Nassar!”, shkroi Bill, 65 vjeç. /Telegrafi/

Foto: James Keivom

Foto: James Keivom

Foto: New York Post