LAJMI I FUNDIT:

Martohet vajza e Bill dhe Melinda Gates

Martohet vajza e Bill dhe Melinda Gates

Jennifer Gates , vajza më e madhe e biznesmenit miliarder Bill Gates dhe Melinda French Gates, është martuar!

Jennifer, 25 vjeç, u martua me Nayel Nassar, 30 vjeç, të shtunën në Westchester County, New York, shkruan People.

Përpara ditës së saj të madhe, Jennifer gjithashtu kaloi kohë në New York me familjen e saj, përfshirë nënën Melinda, e cila ndihmoi me ditën e madhe të vajzës së saj.

Foto: Nayel Nassar/Instagram

“Jennifer është shumë e lidhur me nënën e saj. Melinda është një pjesë e madhe e përgatitjeve të dasmës”, tha një burim.

Dasma erdhi një muaj pasi Melinda organizoi një festë private në natyrë për vajzën e saj, në të cilën morën pjesë një numër grash të rëndësishme në jetën e Jennifer.

Jennifer së pari ndau lajmin e lumtur të fejesës së saj me Nassar në janar 2020.

Foto: Nayel Nassar/Instagram

“Nayel Nassar, ti je i rrallë. Absolutisht më befasove këtë fundjavë të kaluar, duke më surprizuar në vendin më kuptimplotë mbi një nga pasionet tona të shumta të përbashkëta. Mezi pres të kaloj pjesën tjetër të jetës sonë duke mësuar, rritur, qeshur dhe dashuruar së bashku. Po një milion herë”, shkroi ajo në njoftimin e saj në mediat sociale krahas një fotografie ku shihet Jennifer me një unazë të madhe diamanti.

Nassar, një kalorës i cili garoi në Lojërat Olimpike të Tokios, gjithashtu festoi momentin e tyre historik në llogarinë e tij në Instagram.

Foto: James Keivom

“Ndihem si njeriu më me fat dhe më i lumtur në botë tani për tani. Jenn, ti je gjithçka që mund të kisha imagjinuar … dhe shumë më tepër. Mezi pres të vazhdoj të rritem së bashku gjatë këtij udhëtimi të quajtur jetë, dhe thjesht nuk mund ta imagjinoj timen pa ty. Të dua më shumë se ti ndoshta mund ta imagjinosh, dhe faleminderit që e bëtë çdo ditë të vetme të ndihet si një ëndërr për mua. Kjo është përgjithmonë!”, kishte shkruar ai.

Të dy prindërit e Jennifer, të cilët përfunduan divorcin në gusht, uruan po ashtu çiftin.

“Unë jam plotësisht i emocionuar! Urime, Jennifer Gates dhe Nayel Nassar!”, shkroi Bill, 65 vjeç. /Telegrafi/

Foto: James Keivom
Foto: James Keivom
Foto: New York Post

Në trend Magazina

Më shumë
Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Magazina
Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Magazina
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Një moment mes William dhe Kate tërhoqi vëmendjen e publikut dhe zbuloi lidhjen e tyre

Një moment mes William dhe Kate tërhoqi vëmendjen e publikut dhe zbuloi lidhjen e tyre

Magazina
U paragjykuan për diferencën në moshë gjatë Big Brother, Ilnisa dhe Meritoni shijojnë lidhjen jashtë: Përgjithmonë

U paragjykuan për diferencën në moshë gjatë Big Brother, Ilnisa dhe Meritoni shijojnë lidhjen jashtë: Përgjithmonë

Magazina
Kalo në kategori