LAJMI I FUNDIT:

Martinez: Brazili favorit, por nëse luajmë si kundër Japonisë kalojmë tutje

Martinez: Brazili favorit, por nëse luajmë si kundër Japonisë kalojmë tutje
ROSTOV-ON-DON, RUSSIA - JULY 02: Roberto Martinez, Head coach of Belgium looks on prior to the 2018 FIFA World Cup Russia Round of 16 match between Belgium and Japan at Rostov Arena on July 2, 2018 in Rostov-on-Don, Russia. (Photo by Kevin C. Cox/Getty Images)

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez, e sheh kundërshtarin e radhës Brazilin si favorit.

Reklama

Sipas trajnerit Brazili ka shumë kualitet dhe se të besuarit e tij nuk duhet të gabojnë në këtë ndeshje.

“Ne nuk mund ta ndryshojmë mënyrën se si luajmë. Ne jemi një ekip sulmues”.

Roberto Martinez (Getty Images)

“Brazili dhe ne jemi të ndërtuar për të shënuar gola dhe për të kërkuar fitore”.

“Ata do të duan të kenë topin. Por, çelësi do të jetë ajo që gjithkush bën me topin. Brazili është një nga skuadrat më favorite të Kupës së Botës dhe kjo na vë në një fazë dhe një rol shumë të ndryshëm”.

“Formacioni startues brazilian ka një bilanc fantastik. Ata mund të luajnë me tre, ose katër sulmues”.

Martinez me Belgjikën e kërkon gjysmëfinalen (Foto: Getty)

“Ata kërkojnë thellësinë e kundërshtarit. Por, nëse mentaliteti ynë është si ai ndaj Japonisë, kemi shumë mundësi”.

“Unë tashmë e kam parasysh sistemin e të luajturit ndaj Brazilit. Nuk duhet të bëjmë asnjë gabim. Nëse i jep Brazilit mundësi, ai janë në gjendje të përfitojë”, ka deklaruar Martinez. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Kalo në kategori