LAJMI I FUNDIT:

Maqedoni, hapet procedurë parahetimore për fshehje të tatimit gjatë importit të karburantëve

Maqedoni, hapet procedurë parahetimore për fshehje të tatimit gjatë importit të karburantëve

Prokuroria Themelore Publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit ka hapur lëndë hetimore pas zërave në lidhje me keqpërdorimin dhe fshehje të tatimit gjatë importit të karburantit dizel, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Siç paralajmëruan nga PTHP-ja, procesi parahetimor ka filluar për shkak të ekzistimit të dyshimit se është bërë import i mallrave të deklaruara si naftë për amvisëri, në fakt është importuar karburant dizel me çka është dëmtuar buxheti i Republikës së Maqedonisë.

Prokuria Themelore Publike po ndërmerr masat e nevojshme për vërtetimin e fakteve./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radioçiqi

Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radioçiqi

Lajme
Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje në pronën e Radoiçiqit para sulmit të 24 shtatorit

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje në pronën e Radoiçiqit para sulmit të 24 shtatorit

Lajme
Ramadani: Skenarin e Donetsk-ut për veriun e Kosovës e paralajmërova 5 vite më parë

Ramadani: Skenarin e Donetsk-ut për veriun e Kosovës e paralajmërova 5 vite më parë

Lajme
A është negociuar largimi i terroristëve nga Kosova?

A është negociuar largimi i terroristëve nga Kosova?

Lajme
Kalo në kategori