Roberto Mancini ka publikuar listën prej 27 futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e radhës që Italia i zhvillon gjatë muajit nëntor.

Italia do të luajë ndaj Portugalisë më 17 nëntor në kuadër të Ligës së Kombeve, ndërsa tri ditë më vonë do të luajë në Belgjikë ndaj SHBA-së.

Trajneri Mancini ka vendosur t’i ftojë plot 27 futbollistë për këto dy ndeshje, ku befasia e madhe është ftesa e talentit Sandro Tonali dhe Vincenzo Grifos.

Mancini: Balotelli dhe Belotti u lanë jashtë listës për zgjedhje teknike Mancini: Balotelli dhe Belotti u lanë jashtë listës për zgjedhje teknike

Jashtë listës së trajnerit italian kanë mbetur përsëri dyshja, Andrea Belotti dhe Mario Balotelli, teksa në kombëtare janë rikthyer Matteo Poliano dhe Leonardo Pavoletti.

Skuadra e Italisë për ndeshjet ndaj Portugalisë dhe SHBA-së:

Portierët: Alessio Cragno [Cagliari], Gianluigi Donnarumma [Milan], Salvatore Sirigu [Torino]

Mbrojtësit: Cristiano Biraghi [Fiorentina], Leonardo Bonucci [Juventus], Giorgio Chiellini [Juventus], Mattia De Sciglio [Juventus], Emerson Palmieri [Chelsea], Alessandro Florenzi [Roma], Alessio Romagnoli [Milan], Daniele Rugani [Juventus]

Mesfushorët: Nicolo Barella [Cagliari], Roberto Gagliardini [Inter], Jorginho [Chelsea], Lorenzo Pellegrini [Roma], Stefano Sensi [Sassuolo], Sandro Tonali [Brescia], Marco Verratti [Paris Saint-Germain]

Sulmuesit: Domenico Berardi [Sassuolo], Federico Bernardeschi [Juventus], Federico Chiesa [Fiorentina], Vincenzo Grifo [Hoffenheim], Ciro Immobile [Lazio], Lorenzo Insigne [Napoli], Kevin Lasagna [Udinese], Leonardo Pavoletti [Cagliari], Matteo Politano [Inter]

/Telegrafi/