LAJMI I FUNDIT:

Manchester United vihet seriozisht pas talentit gjerman, Youssoufa Moukoko

Manchester United vihet seriozisht pas talentit gjerman, Youssoufa Moukoko

Youssoufa Moukoko është shpresa e madhe e futbollit gjerman dhe ai tanimë ka hyrë në histori të Bundesligas.

Reklama

Sulmuesi i talentuar vitin e kaluar u bë futbollisti më i ri në histori që luan në elitën e futbollit gjerman.

Gjithsesi Moukoko është futur në vitin e fundit të kontratës me Borussia Dortmundin dhe ende nuk ka pranuar rinovimin.

17-vjeçari ka shkëlqyer këtë sezon me dy gola e dy asistime, por ai nuk është i kënaqur me hapësirat që i janë dhënë.

Manchester United është skuadra më serioze që është vënë pas lojtarit dhe tanimë kanë kontaktuar agjentët e tij.

Djajtë e Kuq janë të etur për të nënshkruar me një sulmues dhe janë gati t’i ofrojnë një pagë prej gjashtë milionë eurove në sezon talentit gjerman.

Lojtari nuk është bindur ende për kontratë të re nga Dortmund dhe po shikon propozimet që po i vijnë nga top klubet evropiane.

Përveç Djajve të Kuq që po shihen si favoritët për të nënshkruar me të, Moukoko po kërkohet edhe nga Bayern Munich, Real Madrid dhe Paris Saint Germain. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Kalo në kategori