Manchester United mposht Colchesterin, kalon në gjysmëfinale të Kupës EFL

Manchester United . (Foto: Clive Mason/Getty Images)

Manchester United  ka shënuar fitore përballë Colchesterit me rezultat 3-0.

Të besuarit e Ole Gunnar Solskjaer arritën që të gjitha golat t’i shënojnë në pjesën e dytë.

Marcus Rashford shënoi në minutën e 51-të golin e parë të ndeshjes.

Marcus Rashford (Foto: Clive Mason/Getty Images)

Pas tij Ryan Jackson i Colchester shënoi në portën e tij për 2-0.

Anthony Martial në minutën e 61-të shënoi për 3-0, me të cilin u mbyll edhe ndeshja.

Manchester United me këtë fitore kalon në gjysmëfinale të Kupës EFL. /Telegrafi/

Katër vite pritje, Dortmundi tani me një veprim hakmarrës turpëron PSG-në në rrjetet sociale

Ish-legjenda e njohur e Real Madridit i bashkohet Ronaldos tek Al-Nassr

Shumë debate për këtë moment: A ishte penallti për PSG-në kur Hummels e rrëzoi Dembelen?

Bonusi i jashtëzakonshëm që Bellingham do ta fitojë nëse Real Madridi fiton Ligën e Kampionëve

Reali apo Bayerni? Tuchel tregohet i sinqertë për atë se kush i ka shanset më të mëdha për të kaluan në finale