LAJMI I FUNDIT:

Man City nuk i lë asgjë rastësisë, ka përgatitur edhe detajin e fundit ndaj Interit për finalen e Ligës së Kampionëve

Man City nuk i lë asgjë rastësisë, ka përgatitur edhe detajin e fundit ndaj Interit për finalen e Ligës së Kampionëve

Yjet e Manchester Cityt dhe trajneri i tyre Pep Guardiola kanë pozuar për portretet e tyre zyrtare përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit në Stamboll të shtunën.

Reklama

City është vetëm një fitore larg që të bëhet vetëm skuadra e dytë angleze që fiton tripletën, pasi ka fituar tashmë Ligën Premier dhe FA Cup-n.

Erling Haaland kishte një pozë të qetë për kamerën, ndërsa Jack Grealish tregoi festimin e tij të të golave.

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma
Lexo po ashtu Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Secili lojtar i Cityt veshi fanellën kryesore, ndërsa Guardiola kishte një veshje të thjeshtë – dhe karakteristikisht rastësor – me një kapuç të zi dhe pantallona të gjatë.

Imazhet tregojnë një humor të mirë në kampin e Citizens, ​​pavarësisht presionit që kanë lojtarët përpara futjes në stadiumin olimpik Ataturk.

City ateroi në qytetin turk të enjten përpara përballjes të së shtunës, pasi u nis në aeroplanin privat të klubit. /Telegrafi/

Makina e golit të Man City, Erling Haaland, qëndron po aq e lezetshme para kamerës sa bën kur godet portën.

Jack Grealish tregon festimin e tij të njohur, Man City është mësuar pas sezonit të tij më produktiv në Etihad.Jack Grealish, i cili iu bashkua Cityt për 100 milionë funte, u ulërima për kamerën teksa duket të luajë një rol jetësor në finalen e së shtunës në Stamboll.Kevin De Bruyne duket plotësisht i qetë teksa përgatitet për të garuar në finalen e tij të dytë të Ligës së Kampionëve të shtunën mbrëma.Ilkay Gündoğan, ndoshta lojtari më i mirë i Cityt në muajin e fundit të sezonit, do të shfaqet në një finale të tretë të Ligës së Kampionëve.Phil Foden e bën atë të duket e lehtë ndërsa ai mashtron futbollin mbi supet e tijKyle Walker, 33, pozon me besimin e një mbrojtësi që është ende një nga lojtarët më të shpejtë në botëSpikeri i mesfushës Rodri duket i sigurt se do të fillojë të shtunën, pasi ishte një lëshim i papritur në humbjen përfundimtare të 2021 ndaj Chelsea.Pep Guardiola duket si njeriu më i lezetshëm në dhomë pasi e drejtoi anën e tij në majë të një sezoni historik fitues të trefishtëRuben Dias tregon se është gati për një luftë përpara asaj që me siguri do të jetë një përleshje fizike me sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez.Bernardo Silva nuk arrin të mbushë entuziazmin e tij për mundësinë e fitimit të trofeut evropian të klubit të tij të parë.Vendosja taktike e John Stone e bëri City pothuajse të pamundur të mposhtet në fazat e fundit të sezonit.Portieri Ederson shtrëngon dorezat e përdorura për të ndihmuar Cityn të pësojë më pak gola në Champions League këtë sezon.Manuel Akanji, i cili ka luajtur 47 ndeshje në të gjitha garat, ka qenë një hit i madh në Mançester pas nënshkrimit nga Dortmundi.Riyad Mahrez ka shënuar 28 gola këtë sezon, duke përfshirë tre gola dhe dy asistime në Champions Leaguemundet Julian AlvarezKalvin Phillips i është dashur të durojë një sezon frustrues të goditur nga dëmtimet, por mund të ketë ende një rol për të luajtur të shtunënAymeric Laporte ka rënë nga City në 11-tën e parë këtë sezon në favor të John Stones që luan në një rol hibrid mbrojtës.Nathan Ake mund t'i shtojë Ligën e Kampionëve titullit të Ligës së Evropës që e fitoi në 2013 kur luante te Chelsea.Rico Lewis bëri debutimin e tij në Ligën e Kampionëve kundër FC Copenhagen në tetor përpara se të shënonte golin e tij të parë kundër Sevillas.

Në trend Sport

Më shumë
Shënoi pas 359 ditësh te Chelsea: Armando Broja me deklaratë të fuqishme pas fitores nga Fulham

Shënoi pas 359 ditësh te Chelsea: Armando Broja me deklaratë të fuqishme pas fitores nga Fulham

Premier League
Raul refuzon të bëhet trajneri i gjigantit evropian

Raul refuzon të bëhet trajneri i gjigantit evropian

Ndërkombëtare
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Deco po punon në transferimin e sensacionit brazilian - atë e do edhe Chelsea

Deco po punon në transferimin e sensacionit brazilian - atë e do edhe Chelsea

La Liga
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Kalo në kategori