LAJMI I FUNDIT:

Man City fiton te Crystal Palace dhe vazhdon presionin kundrejt Arsenalit

Man City fiton te Crystal Palace dhe vazhdon presionin kundrejt Arsenalit
Reklama

Manchester City ka marrë një fitore të madhe me rezultat 1-0 në udhëtim te Crystal Palace në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Ligën Premier.

Ekipi i Pep Guardiolas ka vazhduar me fitore në kampionat duke marrë edhe fitoren e tretë dhe duke i qëndruar si hije Arsenalit të pozitës së parë.


Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të Cityt, për një nuancë, por pa shumë raste të rëndësishme për gol.

Kështu, pas 45 minutave të parë portat mbeten të paprekura dhe ekipet shkuan në pushim me rezultat të bardhë 0-0.

Në pjesën e dytë, City rriti nivelin e rasteve dhe arriti ta gjej edhe golin e vetëm dhe të fitores.

Goli i fitores në këtë ndeshje erdhi në minutën e 78-të me anë të Erling Haaland, i cili shënoi nga penalltia për rezultatin përfundimtar 1-0.

Pas kësaj fitore, City e sheh veten në pozitën e dytë me 61 pikë apo dy më pak se Arsenali, ndërsa Crystal Palace zë vendin e 12-të me 27 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, City e pret Liverpoolin, teksa Crystal Palace udheton te Brightoni. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Liga e Evropës
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori