Vogëlushja që ishte duke e ushqyer një majmunin e një kopshti zoologjik diku në Kinë, është goditur në fytyrë dhe u rrëzua në tokë.

Derisa po shoqërohej nga një e rritur, ajo zgjati dorën dhe i fronte fara për të ngrënë, por kafsha u bë papritmas agresive dhe e goditi, transmeton Telegrafi.

“Pa përplasjes së befasishme, vogëlushja është ngritur sërish, ndërsa nuk ka pësuar ndonjë lëndim. Nuk ka inat ndaj majmunit dhe do ta vizitojë sërish”, ka thënë një familjar i fëmijës.

Në anën tjetër, nuk dihet pse reagoi kafsha në atë formë, teksa dyshohet se u ndje i ngacmuar nga vogëlushja ishte në madhësi të tij. /Telegrafi/