Majlinda Kelmendi e ka nisur me fitore pjesëmarrjen në Lojërat olimpike verore Minsk 2019.

Xhudistja nga Kosova ka arritur që ta mposhtë xhudisten zvicerane Fabienne Kocher.

Ishte një fitore e lehtë e Majlindës, pasi kundërshtarja e saj iu shmang shumë luftës dhe gjyqtari vendosi për fitoren e xhudsites pejane. /Telegrafi/