LAJMI I FUNDIT:

MacBook Air me çmim të lirë mund të lansohet së bashku me iPhone këtë vit

MacBook Air me çmim të lirë mund të lansohet së bashku me iPhone këtë vit

Një Apple MacBook Air i ri për 2018 mund të arrijë së shpejti, pikërisht kur iPhone i ri gjithashtu lansohet në botë, dhe mund të kenë diçka të përbashkët.

Apple thuhet se po sjell një MacBook Air të ri më vonë gjatë këtij viti, kur iPhone i ri pritet të lansohet në shtator. Sikurse iPhone 6,1-inç i ri, ky MacBook Air mund të jetë një model i nivelit të hyrjes që e ndihmon atë të bëhet më i përballueshëm për blerësit.

Burimet janë të shumta për këtë, me firmën kërkimore Tajvanze TrendForce duke pretenduar se “Apple do të lëshojë një MacBook Pro të ri në fillim të tremujorit dhe një MacBook Air të ri në fund të tremujorit”. Jo vetëm një, por dy modele të reja MacBook.

Kjo është mbështetur edhe nga analisti i Apple Ming-Chi Kuo dhe Mark Gurman i Bloomberg, të cilët thonë se Apple do të nxjerrë një laptop të ri të nivelit të hyrjes më vonë këtë vit.

Meqenëse MacBook Air i tanishëm nuk është përditësuar masivisht në më shumë se tre vjet, nuk duhet shumë për t’i dhënë një shtysë dhe ende ta mbajë çmimin e ulët.


Në trend Teknologji

Më shumë
Alibaba prezanton Inteligjencën e vet Artificiale - shikoni video imazhet që i krijoi

Alibaba prezanton Inteligjencën e vet Artificiale - shikoni video imazhet që i krijoi

Teknologji
Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

Teknologji
Ja çfarë do të thotë nëse në ekranin e telefonit tuaj ndizet një dritë e gjelbër ose portokalli

Ja çfarë do të thotë nëse në ekranin e telefonit tuaj ndizet një dritë e gjelbër ose portokalli

Teknologji
Prezantohet unaza e veçantë Galaxy - çfarë funksione shëndetësore mund të kryejë

Prezantohet unaza e veçantë Galaxy - çfarë funksione shëndetësore mund të kryejë

Teknologji
Thashethemet thonë se kamera e iPhone 16 do t'i ngjasojë logos së Google Play Store

Thashethemet thonë se kamera e iPhone 16 do t'i ngjasojë logos së Google Play Store

Teknologji
Ky është Androidi më i shitur në vitin 2023

Ky është Androidi më i shitur në vitin 2023

Teknologji
Kalo në kategori