Mabetex Prishtina shpallet kampion në Superligën e futsallit

Mabetex Prishtina është kampioni më i ri në Superligën e futsallit në Kosovë, pasi ka mposhtur në ndeshjen finale të “Play Offit” ekipin e Liburnit nga Gjakova me rezultat 4-2.

Ndeshja finale u zhvillua në Palestrën e Sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj pa prezencën e tifozëve.

Takimi ishte mjaft interesant dhe i tensionuar herë pas herë, derisa në fundin e ndeshjes u përjashtuan edhe futbollistë dhe zyrtarë të skuadrës gjakovare.

Mentor Mejzini ishte shënuesi i parë në takim për rezultatin 1-0 të Liburnit.

Por, Prishtina u rikthye në lojë vetëm pak minuta më pas me Alen Jefferson që shënoi nga penalltia.

Braziliani Jefferson ishte protagonistë edhe në golin e dytë te Prishtina.

Ai asistoi te Azem Brahimi i cili shënoi golin e fitores, ndodhi kjo në minutën e fundit të pjesës së parë (2-1).

Në pjesën e dytë, Qerimi barazoi dy minuta para fundit rezultatin në 2-2.

Por, Jefferson edhe një herë shënoi nga penalltia vetëm 59 sekonda para fundit të ndeshjes duke i dhënë triumfin prishtinasve (3-2).

Krejt në fund, kur Liburni po luante pa portier, nga distanca shënoi edhe Brahimi (4-2).

Mabetex Prishtinën fitoi trofeu i parë në histori të klubit. /Telegrafi/

"Unë thjeshtë dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Gol fenomenal nga Xherdan Shaqiri prej gjuajtjes së lirë

Zbulohen dhe renditen 10 sulmuesit më të mirë të të gjitha kohërave, shumë befasi në listë