LAJMI I FUNDIT:

LSDM: OBRM-PDUKM dhe Mickoski akoma po mundohen t’i arsyetojnë veprimet kriminale të Nikolla Gruevskit

LSDM: OBRM-PDUKM dhe Mickoski akoma po mundohen t’i arsyetojnë veprimet kriminale të Nikolla Gruevskit

LSDM përmes një komunikate ka “rifreskuar” për qytetarët e Maqedonisë së Veriut disa nga veprat penale të kryer nga OBRM-PDUKM-së në krye me ish liderin e kësaj partie Nikolla Gruevskin, duke kritikuar dhe liderin aktual Hristijan Mickoski i cili sipas tyre amniston krimet e ish liderit.

Reklama

“Në vend që të kërkoj falje dhe të mbaj përgjegjësi për 11 vitet e OBRM-PDUKM-së dhe Nikolla Gruevskin, i përhumburi Hristijan Mickoski akoma po mundohet të arsyetoj krimet e mentorit të tij. Numri i madh i rasteve gjyqësore si: Titanik, Tanku, Target, Parcelat në Vodno me ç’rast u akuzuan një numër i madh i funksionarëve të kësaj partie, përfshirë edhe Nikolla Gruevskin, janë dëshmi të kriminalitetit në OBRM-PDUKM”.

“Poashtu projekti “Shkupi 2014″, një projekt barok i pastrimit të parave ku afër 1 miliardë euro para publike u keqpërdorën, për këto raste nuk duhet të ketë ikje nga përgjegjësia. OBRM-PDUKM dhe Mickoski po tentojnë ende të rehabilitojnë Gruevskin dhe ti arsyetojnë krimet e tij, në vend që ta ndalojnë kriminalitetin dhe të punojnë në interes të qytetarëve”, thuhet në njoftimin e LSDM-së.

Në trend Lajme

Më shumë
KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

Lajme
A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

Lajme
Kryeministri bëri publike emrat e grupeve kriminale që u përfshinë në protestat në veri – Prokuroria Speciale nuk përgjigjet

Kryeministri bëri publike emrat e grupeve kriminale që u përfshinë në protestat në veri – Prokuroria Speciale nuk përgjigjet

Jehona Hulaj
Kryetarët e komunave në veri po vazhdojnë punën - flasin Atiq, Peci e Zeqiri

Kryetarët e komunave në veri po vazhdojnë punën - flasin Atiq, Peci e Zeqiri

Elfije Boletini
Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Lajme
Operacioni

Operacioni "Shpërndarësi 3", Policia sekuestron drogë, vetura, para dhe arreston katër persona në Gjilan

Lajme
Kalo në kategori