LAJMI I FUNDIT:

LSDM: Është mirë që OBRM-PDUKM nuk është kundër ndryshimeve kushtetuese

LSDM: Është mirë që OBRM-PDUKM nuk është kundër ndryshimeve kushtetuese

Është mirë që OBRM-PDUKM nuk është kundër amendamenteve kushtetuese, dialogu duhet të vazhdojë që në fund të gjithë të ndërtojmë një qëndrim të përbashkët se më së miri është që vendi të integrohet në BE, thuhet në kumtesën e LSDM-së, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

“LSDM edhe një herë demonstroi kapacitetin e saj shtetor dhe edhe një herë konfirmoi se e ardhmja e qytetarëve dhe interesi i shtetit është në rend të parë.

Prandaj propozuam bashkimin rreth konceptit evropian, OBRM-PDUKM t’i bashkohet një Qeverie të bashkuar për integrime evropiane në bazë të barazisë.

Vendimi për BE-në duhet të jetë i përbashkët, prandaj bëjmë thirrje për bashkim rreth drejtimit strategjik të vendit, për sigurimin e një të ardhmeje evropiane dhe përmbushjen e një objektivi tjetër strategjik, anëtarësimin në BE.

Gjuha dhe identiteti maqedonas janë të mbrojtura”, thonë nga LSDM./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Siguri
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Vuçiq: Do t’i mbajmë përgjegjës të gjithë ata që kryen krime në Banjskë, përfshirë Radoiçiqin

Vuçiq: Do t’i mbajmë përgjegjës të gjithë ata që kryen krime në Banjskë, përfshirë Radoiçiqin

Lajme
SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

Lajme
​Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

​Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Kalo në kategori