Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës, janë dy garat më të mëdha sa i përket futbollit elitar, ku yjet më të mëdha luajnë.

Reklama

Por ka edhe yje të tjerë, apo lojtarë të vlefshëm që nuk janë pjesë e këtyre garave, pasi skuadra e tyre kanë dështuar të fitojnë një vend.

Evertoni është një klub që ka shumë yje si James Rodriguez e Richalison, ku me paraqitjet e tyre këtë vit, kërkojnë një vend në Evropë.

Njëjtë është edhe Wolves, ku me emra si Nelson Semedo, Raul Jimenez, Adama Traore e Ruben Neves po spikat këtë sezon, ndërsa vlerat e lojtarëve janë në rritje.

Reklama

Nuk mungojnë as yjet e Lyon si Aouar, Depay e Dembele.

Transfermarkt ka bërë një listë me lojtarët më të vlefshëm nuk janë pjesë e Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës.

Reklama

16. James Rodríguez (Everton) / 35.000.000 €

15. Nelson Semedo (Wolverhampton) / 35.000.000 €

14. Andrea Belotti (Torino) / 35.000.000 €

13. Maxi Gómez (Valencia) / 35.000.000 €

12. Ben Yedder (Monaco) / 40.000.000 €

11. Raúl Jiménez (Wolverhampton) / 40.000.000 €

10. Adama Traore (Wolverhampton) / 40.000.000 €

9. Moussa Dembele (Lyon) / 40.000.000 €

8. Calvert-Lewin (Everton) / 40.000.000 €

7. Memphis Depay (Lyon) / 45.000.000 €

Reklama

6. Jack Grealish (Aston Villa) / 45.000.000 €

5. Zaha (Crystal Palace) / 50.000.000 €

4. Ruben Neves (Wolverhampton) / 50.000.000 €

3. Houssem Aouar (Lyon) / 50.000.000 €

2. Declan Rice (West Ham) / 55.000.000 €

1. Richarlison (Everton) / 60.000.000 €

/Telegrafi/