LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët më të shtrenjtë që nuk marrin pjesë në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës – spikasin yjet e Everton, Wolves e Lyon

Lojtarët më të shtrenjtë që nuk marrin pjesë në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës – spikasin yjet e Everton, Wolves e Lyon

Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës, janë dy garat më të mëdha sa i përket futbollit elitar, ku yjet më të mëdha luajnë.

Por ka edhe yje të tjerë, apo lojtarë të vlefshëm që nuk janë pjesë e këtyre garave, pasi skuadra e tyre kanë dështuar të fitojnë një vend.


Evertoni është një klub që ka shumë yje si James Rodriguez e Richalison, ku me paraqitjet e tyre këtë vit, kërkojnë një vend në Evropë.

Njëjtë është edhe Wolves, ku me emra si Nelson Semedo, Raul Jimenez, Adama Traore e Ruben Neves po spikat këtë sezon, ndërsa vlerat e lojtarëve janë në rritje.

Nuk mungojnë as yjet e Lyon si Aouar, Depay e Dembele.

Transfermarkt ka bërë një listë me lojtarët më të vlefshëm nuk janë pjesë e Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës.

16. James Rodríguez (Everton) / 35.000.000 €

15. Nelson Semedo (Wolverhampton) / 35.000.000 €

14. Andrea Belotti (Torino) / 35.000.000 €

13. Maxi Gómez (Valencia) / 35.000.000 €

12. Ben Yedder (Monaco) / 40.000.000 €

11. Raúl Jiménez (Wolverhampton) / 40.000.000 €

10. Adama Traore (Wolverhampton) / 40.000.000 €

9. Moussa Dembele (Lyon) / 40.000.000 €

8. Calvert-Lewin (Everton) / 40.000.000 €

7. Memphis Depay (Lyon) / 45.000.000 €

6. Jack Grealish (Aston Villa) / 45.000.000 €

5. Zaha (Crystal Palace) / 50.000.000 €

4. Ruben Neves (Wolverhampton) / 50.000.000 €

3. Houssem Aouar (Lyon) / 50.000.000 €

2. Declan Rice (West Ham) / 55.000.000 €

1. Richarlison (Everton) / 60.000.000 €

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Reagon më në fund Akil Gjakova

Reagon më në fund Akil Gjakova

Xhudo
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve

Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve

Liga e Kampionëve
“Blick” shokon me listën e më të mirëve në histori të Zvicrës: Shaqiri i dyti, Xhaka renditet poshtë

“Blick” shokon me listën e më të mirëve në histori të Zvicrës: Shaqiri i dyti, Xhaka renditet poshtë

Përfaqësueset
Kalo në kategori