Liverpool duket se po udhëheq garën për Jude Bellingham, duke mbajtur në hap konkurrencën me Manchester Cityn që po e transferon Kalvin Phillips, raporton The Sun.

Ndërkohë, ndër të tjera, Manchester United dhe Real Madrid nuk duket se janë në gjendje ta marrin lojtarin.

Jude Bellingham është një nga emrat më të mëdhenj në treg. Javët e fundit, lojtari i Borussia Dortmund ka qenë në radarët e disa skuadrave kryesore evropiane, si Liverpool.

Klopp e bën prioritet transferimin e Bellingham te Liverpooli Klopp e bën prioritet transferimin e Bellingham te Liverpooli

Liverpool, sipas tabloidit anglez – duket të jetë favorit për të siguruar nënshkrimin e Bellingham, pasi Manchester City, i cili ishte i interesuar për lojtarin, është gati të nënshkruajë me Kalvin Phillips.

Liverpool beson se është në “pole position”, mes interesimit të skuadrave si Manchester United dhe Real Madrid. Në fakt, ‘Los Blancos’ po e synojnë atë për vitin 2023 si zëvendësues i Luka Modric.

Sa do t’i duhet Dortmundit për ta lënë lojtarin të largohet? Raportet e fundit tregojnë se klubi gjerman do ta linte të largohej për një shumë rreth 100 milionë euro. /Telegrafi/