Liverpooli ka arritur të marrë miliona euro nga transferimet e disa lojtarëve që janë konsideruar si lojtarë që kanë dështuar në Anfield.

Sot ka ndodhur dy largime drejt Bournemouth, njëri që është shitur, e tjetri është huazuar.

Për Jordon Iben ishin marr 16.7 milionë euro, ndërsa sot u fituan nga Dominic Solanke mbi 21 milionë euro.

Solanke u bashkua me Liverpoolin nga Chelsea për rreth 4 milionë euro në vitin 2017, por nuk arriti të tregojë vetën me 27 paraqitje dhe një gol në të gjitha garat.

Pastaj vijnë shitjet te Crystal Palace. Në fillimi shkoi Christian Benteke që ishte blerë 35 milionë euro, ndërsa u shit për 30 milionë edhe pse dështoi.

I dyti ishte Mamadou Sakhon që u shit për 30 milionë euro.

Joe Allen shkoi drejt Stoke City për një marrëveshje në vlerë 15 milionë euro, ndërsa Danny Ings shkoi te Southampton për një pagesë prej 22 milionë euro.

Klubi po ashtu i ka shitur edhe Danny Ward, Kevin Stewart dhe Brad Smith, për shuma më të mëdha se sa që ishin duhur të shiteshin.

Liverpooli po ia del t’i menaxhojë shumë mirë lojtarët që nuk po arrijnë ta tregojnë vetën në klub. /Telegrafi/