Manchester United është në kërkim të një trajneri të ri.

Humbja dërrmuese 4-1 ndaj Watfordit të shtunën mbrëma i dha fund aventurës së Ole Gunnar Solskjarit në Old Trafford.

Megjithatë, me Djajtë e Kuq që tani kanë fituar vetëm një nga shtatë ndeshjet e tyre të fundit në ligë, nuk ka qenë kurrë më e qartë se nevojitet një ndryshim në fushën teknike për të ndryshuar sezonin e tyre.

Sa do t’i kushtojë Unitedit shkarkimi i Solskjaerit Sa do t’i kushtojë Unitedit shkarkimi i Solskjaerit

Por, punësimi i një trajneri të klasit botëror në nëntor sigurisht që nuk do të jetë i lehtë dhe paaftësia e klubit për të gjetur një zëvendësues të qartë ishte një arsye e madhe që Solskjaer qëndroi kaq gjatë.

Reklama

SkyBet ka përpiluar një listë me 20 trajnerë dhe shanset e tyre për të marrë drejtimin e skuadrës së United.

Reklama
Pesë arsyet që çuan në shkarkimin e Solskjaerit nga Unitedi Pesë arsyet që çuan në shkarkimin e Solskjaerit nga Unitedi

Më poshtë mund të shikoni listën e plotë:

=14. Nuno Espirito Santo – 50/1

p1fl0tu4rr48l18t059l5hn1g78b.jpg

=14. Luis Enrique – 50/1

=14. Julian Nagelsmann – 50/1

=14. Graham Potter – 50/1

=14. Diego Simeone – 50/1

=14. Julen Lopetegui – 50/1

p1fl0tvh8o1n871lc3kebqs01a8hd.jpg

=14. Gareth Southgate – 50/1

=9. Ronald Koeman – 40/1

=9. Roberto Martinez – 40/1

=9. Massimiliano Allegri – 40/1

=9. Marcelo Gallardo – 40/1

p1fl0u5hfa1k40mht1qcmv26bi3j.jpg

=9. Sir Alex Ferguson – 40/1

8# Ralf Rangnick – 33/1

=6. Michael Carrick – 25/1

=6. Mauricio Pochettino – 25/1

5#Laurent Blanc – 20/1

p1fl0u380aiof4k11ao31hr9v52h.jpg

4#Erik ten Hag – 10/1

3# Darren Fletcher – 6/1

2# Brendan Rodgers – 2/1

1# Zinedine Zidane – 10/11. /Telegrafi/

p1fl0thgf012oceae2voo0l1394l.jpg