LAJMI I FUNDIT:

Legjenda gjermane Matthaus: Bayern Munich do ta ndërrojë trajnerin, ka gati zëvendësimin

Legjenda gjermane Matthaus: Bayern Munich do ta ndërrojë trajnerin, ka gati zëvendësimin

Te Bayern Munich ka një situatë të çuditshme, pasi trajneri  Hasni Flick dhe drejtori sportiv Hasan Salihamidzic, nuk shkojnë mirë edhe përkundër sukseseve të mëdha.

Reklama

Sipas legjendës gjermane Lothar Mattahus, trajneri i bavarezëve do të largohet nga kampionët e Evropës në fuqi për të marrë drejtimin e Kombëtares së Gjermanisë.

“Nuk besoj se ai dhe Salihamidzic do të punojnë bashkë vitin e ardhshëm. Besoj se pas dy ndeshjeve kundër Paris Saint-Germain do të flasë me Kahn dhe Rummenigge dhe do të thotë se ka dëshirë të shkojë te kombëtarja”, ka thënë Matthaus për Sky.

Sipas Matthaus, tashmë Bayern Munich ka menduar për zëvendësuesin e radhës dhe ai do të jetë Julian Nagelsmann.

“Të gjithë e dinë se Bayern duhet ta ketë gati zëvendësuesin në rast se Flick do të largohet. Për momentin ata po shikojnë Julian Nagelsmannin e RB Leipzig” nënvizoi ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Kalo në kategori