LAJMI I FUNDIT:

Leart Paqarada tregon se do të kthehet te Kosova pas një viti e gjysmë

Leart Paqarada tregon se do të kthehet te Kosova pas një viti e gjysmë

Mbrojtësi i majtë, Leart Paqarada, ka treguar se është ftuar për ndeshjet e marsit në Kosovë.

Reklama

Ai ka munguar për një vit e gjysmë te Kosova, pasi kishte mosmarrëveshje me Bernard Challandes.

Paqarada po zhvillon ndeshje të mira te St Pauli tash e një kohë është pritur kthimi i tij te Kosova.

“Në muajt e fundit ne kemi qenë gjithmonë në kontakt, në fakt gjithmonë kemi shkëmbyer pozitivitet. Shpresoj dhe mendoj se do të jem përsëri atje. Mezi pres, ka qenë gjithmonë ndjenjë e bukur”.

Nga Paqarada te Rrudhani, Rashani e Rrahmani, futbollistët më të vlerësuar nga Kosova në Evropë
Lexo po ashtu Nga Paqarada te Rrudhani, Rashani e Rrahmani, futbollistët më të vlerësuar nga Kosova në Evropë

“Pushimi ishte i mirë, por tani jam i emocionuar që do të luaj për vendin tim në kualifikueset e Kampionatit Evropian. Kjo është emocionuese dhe mua më ka munguar shumë gjatë një viti e gjysmë”, ka thënë Paqarada për ueb faqen e klubit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Premier League
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

Bundesliga
Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Përfaqësuesja e Kosovës
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Kalo në kategori