LAJMI I FUNDIT:

Le Graet president i ri i federatës franceze të futbollit (FFF)

Le Graet president i ri i federatës franceze të futbollit (FFF)

Noel Le Graet është rizgjedhur për katër vjet të tjera president i Federatës Franceze te Futbollit (FFF) gjatë asamblesë zgjedhore te FFF zhvilluar të shtunën në Paris.

Reklama

Bretoni 75-vjeçar, në post që nga viti 2011, ka siguruar 57,4% te votave, kundrejt Jacques Rousselot (41,9%), Eric Thomas (0,5%) e David Donadei (0%).

“Ishte një ekip që bëri diferencën”, theksoi Noël Le Graët nga podiumi pas zgjedhjes se tij.

“Ju faleminderit për besimin tuaj, jam i nderuar që do të vazhdoj ketë mision të rëndësishëm, shumë të rëndësishëm”, u shpreh ai.

Në trend Sport

Më shumë
Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

NBA
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Ndërkombëtare
Nga ftesa e Malit të Zi te përballja me Dinamon në Ligën e Konferencës dhe objektivat në kampionat - Edvin Kuc rrëfehet për të gjitha

Nga ftesa e Malit të Zi te përballja me Dinamon në Ligën e Konferencës dhe objektivat në kampionat - Edvin Kuc rrëfehet për të gjitha

Romak Zeqiri
Kalo në kategori